Nawigacja

Aktualności

Wykład dr hab. Przemysława Olstowskiego „Co wiemy, a czego jeszcze nie wiemy o wydarzeniach z 3–4 września 1939 r. w Bydgoszczy?” (spotkanie Klubu Historycznego im. gen. „Grota” w Bydgoszczy) – Bydgoszcz, 5 września 2013

W związku z przypadającą w tym roku 73. rocznicą wydarzeń w Bydgoszczy, które przez nazistowską propagandę zostały określone jako „krwawa niedziela bydgoska” („Bromberger Blutsonntag”), 5 września br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego (Ratusza) przy ul. Jezuickiej 1 obyło się spotkanie, na którym podjęta została próba podsumowania dotychczasowego stanu wiedzy o tych wciąż budzących emocje wypadkach.

Wykład zatytułowany „Co wiemy, a czego jeszcze nie wiemy o wydarzeniach z 3–4 września 1939 r. w Bydgoszczy?” wygłosił dr hab. Przemysław Olstowski – historyk, bydgoszczanin, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, badacz historii najnowszej Polski, autor licznych publikacji i pracownik Instytutu Historii PAN w Toruniu. Prof. Olstowski pełni ponadto funkcję przewodniczącego Rady Programowej Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy.

do góry