Nawigacja

Aktualności

Wystawa plenerowa „Anna Walentynowicz – legenda «Solidarności» (1929–2010)” – Gdańsk, 23 sierpnia – 23 września 2013

Od 23 sierpnia 2013 przez miesiąc jest prezentowana przy Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej plenerowa wystawa historyczna  „Anna Walentynowicz – legenda «Solidarności» (1929–2010)”

Wystawa swoją premierę miała rok temu, w trzydziestą drugą rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” – została wówczas uroczyście otwarta przez Prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego oraz Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę. W 2012 r. wystawa prezentowana była na skwerze w Gdańsku-Wrzeszczu, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, w którym mieszkała Anna Walentynowicz.

Ekspozycja w układzie chronologicznym przestawia życie i działalność Anny Walentynowicz. Materiały ikonograficzne, które posłużyły do wykonania wystawy, pochodzą z archiwów (IPN, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, państwowych, Kancelarii Prezydenta RP i innych), muzeów, bibliotek, a także zbiorów prywatnych, w tym także rodziny Anny Walentynowicz. Autorem wystawy jest historyk z pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału IPN Arkadiusz Kazański.

Zapraszamy!

do góry