Nawigacja

Aktualności

Promocja książki dr Izabeli Mazanowskiej „«Będą Was prześladować z mego powodu». Polityka władz państwowych wobec zakonów i zgromadzeń zakonnych diecezji chełmińskiej w latach 1956–1970” – Toruń, 5 czerwca 2013

5 czerwca br. (w środę) w siedzibie Centrum Dialogu Społecznego im. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Łazienna 22) rozpocznie się o godz. 17.00 prezentacja i promocja najnowszej publikacji wydanej przez gdański oddział IPN: monografii autorstwa dr Izabeli Mazanowskiej „«Będą was prześladować z Mego powodu». Polityka władz państwowych wobec zakonów i zgromadzeń zakonnych diecezji chełmińskiej w latach 1956–1970”.

Książka dr Izabeli Mazanowskiej – pracownika pionu edukacyjno-naukowego w Delegaturze IPN w Bydgoszczy – została poświęcona zagadnieniom polityki, jaką władze komunistyczne prowadziły w odniesieniu do zakonów i zgromadzeń zakonnych w okresie, kiedy funkcję I sekretarza KC PZPR pełnił Władysław Gomułka. Badaczka skupiła swoją uwagę na domach zakonnych, które miały swoją siedzibę w diecezji chełmińskiej – jednej z najstarszych polskich diecezji, obejmującej swym zasięgiem części ówczesnych województw bydgoskiego, gdańskiego i olsztyńskiego (szerzej o książce).

Gospodarzem spotkania będzie toruński Klub Inteligencji Katolickiej.

Wstęp wolny, zapraszamy!

do góry