Nawigacja

Aktualności

XI Bałtycki Festiwal Nauki w gdańskim oddziale IPN – Gdańsk, 22–24 maja 2013

W dniach od 22 do 26 maja br. na całym Pomorzu odbędzie się kolejna, jedenasta już edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Jak co roku bierze w nim udział także gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału IPN zaprasza dzieci i młodzież (od 6. klasy szkoły podstawowej wzwyż) do wzięcia udziału w zajęciach „Podrukuj lub pograj”, podczas których w sposób niebanalny będzie można zapoznać się z wybranymi fragmentami historii najnowszej Polski i Polaków.  Do wyboru są dwa rodzaje zajęć.

Uczniów czeka pasjonująca rozgrywka w wielkoformatową wersję gry wojennej „303”, która dotyczy zmagań brytyjskiego lotnictwa (w jego szeregach także polskich lotników) z niemieckim Luftwaffe z 1940 r. Spotkanie poprzedzone będzie komentarzem historycznym.

Dla zainteresowanych historią powojenną Polski przygotowano natomiast spotkanie poświęcone funkcjonowaniu podziemnej drukarni. Oprócz krótkiego wykładu historycznego, poświęconego drugiemu obiegowi wydawnictw w latach 80. XX w., zostanie zaprezentowana specjalna replika podziemnej drukarni. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję nie tylko zapoznać się z metodami jej pracy, ale także własnoręcznie wykonać ulotki.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, niezbędna jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc do 20 maja u koordynatorki, Barbary Męczykowskiej. Grupy maksymalnie mogą liczyć do 25 osób. Zajęcia odbywać się będą na dziedzińcu przed archiwum gdańskiego oddziału IPN w godz. 9.00–15.00 w dniach 22–24 maja br. (środa–piątek).

Kontakt do koordynatorki:
tel. (058) 668 49 08, +48 795 461 967, e-mail: 
barbara.meczykowska@ipn.gov.pl

Program gdańskiego oddziału IPN w ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki

GDAŃSK

22–24 maja (środa–piątek), Gdańsk

dziedziniec przed archiwum IPN w Gdańsku (ul. Polanki 124)

godz. 9.00–15.00 – zajęcia „Podrukuj lub pograj”

niezbędna rezerwacja miejsc do 20 maja

do góry