Nawigacja

Aktualności

Wystawa „Anna Walentynowicz. Legenda «Solidarności» 1929-2010” – Nowy Dwór Gdański, 18 kwietnia – 9 maja 2013

Od 18 kwietnia do 9 maja br. w sali dwukolumnowej Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim (ul. Kopernika 17) zwiedzać można m.in. wystawę „Anna Walentynowicz. Legenda «Solidarności» 1929-2010”. Autorem wystawy jest historyk z pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału IPN Arkadiusz Kazański.

Wystawa została przygotowana w trzydziestą drugą rocznicę powstania NSZZ „Solidarność”. Ekspozycja w układzie chronologicznym przestawia życie i działalność Anny Walentynowicz. Materiały ikonograficzne, które posłużyły do wykonania wystawy, pochodzą z archiwów (IPN, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, państwowych, Kancelarii Prezydenta RP i innych), muzeów, bibliotek, a także zbiorów prywatnych, w tym także rodziny Anny Walentynowicz.

Żuławski Park Historyczny czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-15.00 (do końca kwietnia), a od 1 maja w godz. 11.00-16.00. Uwaga! Aby zwiedzić wystawę, należy uprzednio skontaktować się z biurem Żuławskiego Parku Historycznego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zapraszamy!

do góry