Nawigacja

Aktualności

Konwent gier planszowych „KOSTEK” – Gdynia, 27 kwietnia 2013

27 kwietnia br. (w sobotę) w Zespole Szkół Katolickich w Gdyni (przy placu św. Andrzeja 2) odbędzie się po raz kolejny konwent gier planszowych „Kostek”.  

Konwent to przedsięwzięcie zapaleńców gier planszowych, których celem jest propagowanie tej formy spędzania wolnego czasu. Chcą oni odciągnąć młodzież telewizji i komputera. Chcą pokazać rodzicom, jak – w sposób atrakcyjny i sprzyjający rozwojowi – spędzać czas z dziećmi. Chcą wreszcie pokazać wszystkim, że gry planszowe to nie tylko prosty i „ograny" Chińczyk, ale rozbudowana i wymagająca zabawa. W trakcie konwentu organizowane są konkursy, eliminacje do turniejów ogólnopolskich, a także prezentacje wybranych tytułów.

Od początku w organizację konwentu (w tym roku już po raz trzeci z rzędu) angażuje się także pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału IPN, m.in. przekazując bezpłatne egzemplarze wybranych gier IPN na nagrody czy do wypożyczalni działającej w trakcie konwentu, jak również organizując prezentację i rozgrywki.

W tegorocznej edycji konwentu Barbara Męczykowska z gdańskiego oddziału IPN zaprezentuje specjalną, wielkoformatową wersję gry wojennej „303”, a także nową grę „ZnajZnak”.

Konwent gier planszowych „Kostek” odbędzie się w godz. 10.00–17.00. Szczegóły na oficjalnej stronie konwentu: www.kostekgdynia.pl

Wstęp wolny, zapraszamy!

do góry