Nawigacja

Aktualności

Seminarium dla nauczycieli „Polacy i Żydzi” – Gdańsk, 19 marca 2013

  • Agnieszka Gumińska (OBEP IPN Gdańsk) wita nauczycieli i przedstawia prelegentów
  • Nauczyciele biorących udział w seminarium
  • Wykład dr. hab. Grzegorza Berendta, naczelnika OBEP IPN Gdańsk

W związku ze zbliżającą się siedemdziesiątą rocznicą powstania w getcie warszawskim pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału IPN zorganizował dla nauczycieli (nie tylko historyków) wszystkich poziomów nauczania seminarium zatytułowane „Polacy i Żydzi”.

Spotkanie odbyło się 19 marca br. w Nowej Synagodze przy ul. Partyzantów 7 w Gdańsku-Wrzeszczu. Wzięło w nim szesnastu nauczycieli gdańskich szkół.

Uczestnicy seminarium wysłuchali dwóch wystąpień dr. hab. Grzegorza Berendta, naczelnika pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału IPN i jednocześnie badacza relacji polsko-żydowskich, a następnie Michała Ruckiego, przewodniczącego Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku.

Temat seminarium okazał się na tyle interesujący, że dyskusja przewidziana po wykładach, trwała ponad godzinę dłużej, niż organizatorzy pierwotnie zaplanowali.

Koordynatorką seminarium była Agnieszka Gumińska z pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału IPN. Uczestnicy spotkania otrzymali zaświadczenie o udziale w doskonaleniu zawodowym.

do góry