Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Bydgoszcz, 1 marca 2013

1 marca br. w Galerii Wieży Ciśnień w Bydgoszczy (na Wzgórzu Dąbrowskiego, przy ul. Filareckiej 1) rozpocznie się o godz. 18.00 spotkanie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Współorganizatorami spotkania –  obok Delegatury IPN w Bydgoszczy – będą także Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Miejskie Wodociągi (gospodarz galerii), Okręg Bydgoski Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Komitet Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych z Gminy Białe Błota. Spotkanie odbędzie się w ramach działalności bydgoskiego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Zaplanowano wernisaż wystawy „Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. 5 Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu” (wystawa będzie prezentowana w galerii do 21 marca), prezentację filmu „Pomorski rajd majora «Łupaszki»”, a także pokaz zdjęć historycznych z oprawą muzyczną.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, niemniej jednak ze względu na specyficzne warunki, jakie oferuje wieża ciśnień, liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy!

Pliki do pobrania

do góry