Nawigacja

Aktualności

Zajęcia „«Historia orła w koronie i flagi biało-czerwonej». Polskie symbole narodowe i tradycja Święta Niepodległości” w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy – Bydgoszcz, 13 listopada 2012

13 listopada w godz. 12.30–14.00 w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy, przy ul Chodkiewicza 33, odbędą się zajęcia pt. „«Historia orła w koronie i flagi biało-czerwonej». Polskie symbole narodowe i tradycja Święta Niepodległości”.

Zajęcia odbędą się w ramach rocznego cyklu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży przewlekle chorej – uczniów Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy. Zespół ten obejmuje oddziały szkolne funkcjonujące na terenie pięciu bydgoskich szpitali. Cykl zajęć składa się z dziewięciu tematycznych spotkań prowadzonych w oparciu o pokazy multimedialne, ćwiczenia i zabawy źródłoznawcze, a także historyczne gry edukacyjne. W bieżącym roku szkolnym odbyły się już dwa zajęcia w Katedrze i Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii oraz jedno w Katedrze i Klinice Psychiatrii (KiKP).

Zajęcia prowadzi koordynator projektu – dr Katarzyna Maniewska, pracownik pionu naukowo-edukacyjnego Delegatury IPN w Bydgoszczy.
 

do góry