Nawigacja

Aktualności

Konferencja przedmiotowo-metodyczna „Być Polakiem na Pomorzu 1920–1945. Historie zwykłych ludzi” – Gdańsk, 18 października 2012

18 października br. (w czwartek) w godz. 12.00–16.00 odbyła się w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku (al. gen. J. Hallera 14) konferencja przedmiotowo-metodyczna pt. „Być Polakiem na Pomorzu 1920–1945. Historie zwykłych ludzi”. Spotkanie było przeznaczone dla nauczycieli (historii, WOS, jęz. polskiego) i związane było z wydaną niedawno teką edukacyjną „Pamiętamy, pamiętam… Pomorze Gdańskie i obóz Stutthof 1939–1945”. Publikacja powstała we współpracy IPN, Muzeum Stutthof i CEN.

Celem konferencji było przybliżenie nauczycielom problematyki z zakresu historii najnowszej naszego regionu oraz wyposażenie ich w materiały, które mogą posłużyć do opracowania własnego programu nauczania, przeprowadzenia ciekawych lekcji z zakresu historii bądź WOS, lepszego przygotowania uczniów do realizacji projektów edukacyjnych, udziału w konkursach czy zdania egzaminów zewnętrznych.

Na spotkaniu obecni byli  redaktorzy wydawnictwa oraz autorzy scenariuszy i tekstów. Wszyscy obecni i zainteresowani uczestnicy otrzymali w trakcie konferencji egzemplarz teki edukacyjnej „Pamiętamy, pamiętam… Pomorze Gdańskie i obóz 1939–1945”.

 (www.cen.gda.pl).
 

do góry