Nawigacja

Aktualności

Prezentacja wystawy „Anna Walentynowicz. Legenda «Solidarności» 1929–2010” – Gdańsk, 5–31 października 2012

Od 5 do 31 października br. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej przy al. gen. J. Hallera 14 jest prezentowana wystawa zatytułowana „Anna Walentynowicz. Legenda «Solidarności» 1929–2010”.

Wystawa składa się z 18 paneli, na których w układzie chronologicznym przestawiono życie i działalność Anny Walentynowicz. Materiały ikonograficzne, które posłużyły do wykonania wystawy, pochodzą z archiwów (IPN, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, państwowych, Kancelarii Prezydenta RP i innych), muzeów, bibliotek, a także zbiorów prywatnych, w tym także rodziny Anny Walentynowicz. Autorem wystawy jest historyk Arkadiusz Kazański z pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału IPN.

Prezentacja wystawy w PBW w Gdańsku jest pierwszą okazją do zapoznania się z nią od oficjalnego otwarcia, które miało miejsce 31 sierpnia br. na skwerze przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku-Wrzeszczu.

Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia PBW: od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–19.00, w sobotę w godz. 9.00–15.00. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie!
 

do góry