Nawigacja

Aktualności

Otwarcie wystawy „Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. 5 Wileńska Brygada AK na Pomorzu” – Lubichowo, 5 lipca 2012

  • Uczestnicy rajdu na zgrupowaniu na zakończenie imprezy
  • Uczestnicy rajdu na zgrupowaniu na zakończenie imprezy
  • Uczestnicy rajdu na zgrupowaniu na zakończenie imprezy

5 lipca br. w Publicznym Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie (pow. starogardzki) została po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana najnowsza wystawa przygotowana przez gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej – „Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. 5 Wileńska Brygada AK na Pomorzu”. Autorkami wystawy są Izabela Brzezińska, historyk z pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału IPN oraz Marzena Kruk, naczelnik archiwum gdańskiego oddziału IPN. Podczas otwarcia wystąpił m.in. dr hab. Mirosław Golon, dyrektor oddziału IPN w Gdańsku.

Premiera wystawy odbyła się na zakończenie X Rajdu Pieszego Szlakiem Żołnierzy 5 Wileńskiej Brygady AK mjr. „Łupaszki”. Miała miejsce w lubichowskim kościele, po mszy świętej,  która rozpoczęła się o godz. 17.00. W Lubichowie wystawa prezentowana jest do 6 lipca. Od września będzie udostępniona zwiedzającym m.in. w Malborku i Toruniu. Szczegóły dotyczące miejsc prezentacji wystawy w lipcu i sierpniu zostaną podane wkrótce (najprawdopodobniej będzie to Trójmiasto).
 

do góry