Nawigacja

Aktualności

Pokazy i rozgrywki w gry planszowe IPN podczas Święta Grabówka – Gdynia, 20 maja 2012

20 maja br. (w niedzielę) w gdyńskiej dzielnicy Grabówek odbyła się jednodniowa impreza pod nazwą „Święto Grabówka”, której celem było ukazanie bogactwa kulturalnego tej części miasta, prezentacja lokalnych artystów oraz instytucji kulturalnych. Goście zwiedzili wystawę prac lokalnych artystów w galerii ulicznej, wystawę plenerową zdjęć, ukazującą dzielnicę współcześnie oraz w jej odsłonie historycznej, wzięli udział w spacerach z przewodnikami, odbyli spotkania z poetami oraz obejrzeli pokazy filmów z Gdynią i Grabówkiem w tle. Czekały na nich także programy edukacyjne z atrakcjami, przygotowane przez miejską bibliotekę publiczną czy dom kultury.

Impreza odbywała się w przestrzeni całej dzielnicy: w plenerze, lokalnych ośrodkach, jak i w miejscach specjalnie na ten dzień zaaranżowanych. Po całej dzielnicy można było przemieszczać się zabytkowym autobusem „Ikarus”, którego trasa została wyznaczona tak, aby uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach.

Wśród organizacji, które włączyły się w „Święto Grabówka”, znalazł się także pion edukacyjno-naukowy gdańskiego oddziału IPN, którego pracownicy zaprezentowali edukacyjne gry planszowe, wydane przez IPN. Zagrać w gry IPN można było w świetlicy gdyńskiego stowarzyszenia „Familia”, przy ul. Morskiej 89. Wśród uczestników zajęć rozlosowano nagrody ufundowane przez IPN.

do góry